טיול בר מצווה לחו"ל – איך עושים את זה נכון?

לא מעט הורים מנצלים את חגיגות בר מצווה לילדיהם, על מנת לקחת אותם בפעם הראשונה לטיול בחו"ל. בין אם זה טיול עם בני משפחה נוספים ובין אם זה טיול מאורגן דרך חברה מסוימת.

לפני שמחליטים לצאת לטיול בר מצווה לחו"ל, על ההורים לשאול את עצמם כמה שאלות כך הם יוכלו לארגן את הטיול המושלם עבור הילד שלהם. ראשית, מה התקציב שעומד לרשותם ועד כמה הם יכולים להשקיע בטיול כזה, שנית, איך הם חושבים שהילד שלהם ייהנה יותר, באיזה סוג של טיול, שלישית, לאן הם רוצים לקחת אותו. כמובן שכל הנקודות הנ"ל, הן בין היתר פונקציות של כסף וזמן. האופציות שעומדות בפני ההורים, הן כאמור אופציה של טיול עם בני משפחה נוספים (הורים, אחים, אחיות, סבים, סבתות וכו') או אופציה של טיול מאורגן לבני גילו. מדובר בטיול שכולל ילדים בני שלוש עשרה מכל הארץ, עם מדריך מקצועי ומספר הורים שיוצאים כמלווים.

איזו אופציה יותר טובה?

האופציה הראשונה היא הרבה פעמים קוסמת יותר, מאחר ויש בה יותר אפשרויות. אפשר לנסוע לכל מקום שרוצים, לכמה זמן שרוצים, אנחנו מחליטים על המסלול, אנחנו הרבה יותר גמישים, מה עוד שהטיול כולל בני משפחה ולא אנשים זרים.  צריך לזכור, היום כשאפשר למצוא בתי מלון במחיר זול דרך האינטרנט וכרטיסי טיסה זולים, אז גם העלויות הן הרבה יותר נמוכות.

האופציה השנייה לעומת זאת הרבה יותר קלה. במקום שאנחנו נייצר מסלול ונדאג לכל הדברים, יש מי שעושה זאת בשבילנו. אנחנו לא צריכים לדאוג לשום דבר. לא משנה אם לינה במלון, כניסה לאתר מסוים, או ארוחה במסעדה. הכל מאורגן על ידי החברה. לכך יש להוסיף, שהחברה מארגנת אוטובוס צמוד, מדריך מקצועי שמלווה את כל הטיול וכן הילד יוצא לטיולים עם עוד ילדים, אז הוא יכול להכיר חברים חדשים.

צריך לציין, טיול בר מצווה לחו"ל באופן מאורגן, הוא טיול שבנוי באופן כזה שמתאים לילדים, הוא כולל פארקי שעשועים ומקומות אחרים שילדים מתחברים אליהם ואוהבים לבלות בהם.