בר מצווה – המסיבה הגדולה באולם

עם השנים, אירועי בר מצווה הפכו להיות גדולים ומפוארים. ישנם הורים שעדיין חוגגים לבנים שלהם בר מצווה בצורה צנועה, ישנם ילדים שמבקשים בעצמם שהאירוע יהיה כזה, אך אנחנו יכולים לשמוע יותר ויותר על אירועי בר מצווה אשר חוגגים ברוב פאר והדר, ולא במקרה.

כידוע, אירוע בר מצווה הוא האירוע הראשון המהותי אותו חוגגים הילדים. אומנם יש ברית לפני כן, אך הם כמובן לא זוכרים ממנו דבר וגם ההורים עצמם לא נוטים לחגוג אותו, במקרים רבים, בצורה מפוארת מדי, נכון שיש גם מסיבות ימי הולדת לפני הבר מצווה, אך צריך לזכור שזה לא דומה לחגיגת יום הולדת גיל 13, קרי בר מצווה.

אל אירוע כזה מזמינים את כל המשפחה המורחבת, נהוג לחגוג את האירוע באולם או גן אירועים, נהוג להזמין ספקים חיצוניים, בין אם זה תקליטנים, שירותי קייטרינג ועוד שורה ארוכה של אנשי מקצוע מתחומים שונים. לכן מדובר באירוע יוצא דופן מכל אירוע אחר.

כיצד נחגוג בר מצווה לילד

על פי רוב, חגיגות בר מצווה מתחילות הרבה לפני האירוע עצמו.  הן מתחילות בצילומי בוק בר מצווה שהילד עורך עם משפחתו, חבריו וכן עם עצמו, הכל בעזרת צלם מקצועי שמצלם אותו, במקרים מסוימים ישנם ילדים שמקליטים שיר מיוחד לבר מצווה, יש כמובן את העלייה לתורה שנערכת בבית כנסת או בכותל, לעיתים החגיגה גם כוללת אירוע מיוחד רק לילדי הכיתה או לחברים הקרובים, ורק אז מגיע האירוע עצמו.

האירוע, כאמור, נערך בגן אירועים, אולם או בכל מקום מיוחד אחר. הוא יכלול את כל הספקים שנהוג להזמין באירועים אחרים (חתונות, בריתות וכדומה), פלוס אטרקציות נוספות שנהוג להזמין באופן ייחודי לבר מצווה. למשל, משחקי מחשב, משחקי שולחן, הפעלות ועוד. הכל בהתאמה לקונספט של האירוע ולכמות האורחים שאמורים להיות נוכחים בו, בפרט כמות הילדים שאמורים להיות נוכחים באירוע.

לפני סיום נדגיש, אירוע בר מצווה הוא אירוע מיוחד ולא במקרה, הוא חד פעמי, בניגוד לחלק גדול מאירועים אחרים, כאן מדובר על אירוע שהילד חוגג פעם בחיים אז צריך לעשות אותו מיוחד וגדול.